Hovedside | Kontakt oss | English
Møte
Offensiv sjøfartsdirektør

Tidligere stortingspolitiker Olav Akselsen begynte i stillingen som ny sjøfartsdirektør 1. januar. Denne uken møtte han deler av næringen til dialogmøte i Bergen, og tilbakemeldingene var tydelig; Sjøfartsdirektoratet kan bli enda bedre på service og effektivitet.

Olav Akselsen er på rundreise i Norge, han ønsker å snakke med næringsaktører og andre aktører om hvordan Sjøfartsdirektoratet kan bli et enda bedre forvaltningsorgan. Første stopp var i Bergen torsdag 18. februar, og til stede på møtet var representanter fra Bergens Rederiforening og Maritimt Forum Bergensregionen. Deltagerne på møtet ga Akselsen tydelige tilbakemeldinger. Det var flere som blant annet fremhevet at direktoratet er lettere tilgjengelig og mer serviceinnstilt etter flyttingen til Haugesund. Men sammenlignet med en del andre utenlandske flagg har Sjøfartsdirektoratet et stykke igjen når det gjelder effektivitet, service og tilgjengelighet.
 
- Sjøfartsdirektoratet er et forvaltningsorgan som er satt til å kontrollere regelverket innenfor sjøfarten, den rollen skal vi være god på. Norge skal stå for kvalitet innenfor maritim næring, og da må vi være flinke til å følge opp regelverket. Men vår organisasjon skal også være kjent for å gi næringen god service, og det er noe vi kommer til å jobbe mye med i tiden fremover, fortalte Akselsen.
 
Han var svært fornøyd med alle innspillene og oppfordret næringen til å være aktiv med konkrete tilbakemeldinger til direktoratet.


Tilbake