Pris: 1 500,- (eksl. mva).
Påmeldingsfrist: 2. mars. Bindende påmelding
Regjeringen har bestemt at norske bedrifter får konkurrere om å bygge Sjøforsvarets nye standardiserte fartøy. Skipene skal styrke forsvaret langs kysten og til havs. Anskaffelsen gir store muligheter for norsk maritim næring og den brede forsvarsindsuterien.
Forsvarsdepartementet har etablert et industriforum for standardiserte forum, hvor Maritimt Forum deltar sammen med andre organisasjoner og myndighetene.
Møt industriforum rundt i Norge
Industriforum vil i mars og april gjennomføre seks møter rundt i Norge, hvor alle bedrifter som har ambisjoner om å bidra til standardfartøyene, tilhørende systemer eller levetidsunderstøttelse vil få informasjon om anskaffelsesprosessen.
Nå inviterer vi til møte mellom næringen og industriforum for standardiserte fartøy i Harstad 11. mars.
Alle bedrifter som ønsker mer informasjon om anskaffelsen av standardiserte fartøy oppfordres til å melde seg på linken over.
Program
11.30 - 11.35 Åpning v/Stål Heggelund, Norsk Industri
11.35 - 11.55 Strategisk nivå/eksportmuligheter v/kommandørkaptein Jon Inge Stensrud, Forsvarsdepartementet
11.55 – 12.15 Operative behov v/kommandørkaptein Torbjørn Grimeland, Totalprosjektkoordinator i Sjøforsvaret
12.15 – 13.00 Lunsj
13.00 – 13.20 Anskaffelsesprosessen v/Arnstein Kløvrud, prosjektleder standardiserte fartøy i Forsvarsmateriell
13.20 – 13.40 Finansieringsmuligheter v/Preben Aakermann, Seksjonsleder SMB Eksfin
13.40 – 14.30 Panelsamtale / med innspill fra salen
14.30 – 14.40 Avslutning + veien videre v/Stål Heggelund, Norsk Industri

