Førkalas i sagastil

Den litterære stilen i sagalitteraturen er kjennetegnet av realisme, nøkternhet og objektivitet. Men av og til inviterer Saga Subsea til mer løssluppenhet. Slik som under “Førkalaset” til “Bykalaset”.

Gjengen fra Saga Subsea på Førkalas. Daglig leder Lene Bakken som nummer to fra venstre.

- Det er første gangen vi gjør dette, men det blir ikke den siste. Så må du dessuten få med at vi gjør dette sammen med CSUB og HighComp, sier Lene Bakken som er daglig leder i Saga Subsea.

Hun sier også at arrangementet er inspirert av sildajazz-partyet som hvert år holdes på Stoltenberg på kvelden samme dag som Subsea Operations Conference arrangeres.

- Vi ønsker å samle kunder, leverandører og samarbeidspartnere til godt samvær i forkant av den store musikkfestivalkvelden på Rådhusplassen i Haugesund.

“Bykalas” ble dratt i gang i fjor og samler en rekke populære artister. Blant artistene deltakerne på “Førkalas” fikk med seg senere på kvelden, var Åge Aleksandersen og Tix.

Men før dette var altså Saga Subsea ellers mer nøkterne stil avløst av festglade venner, lek med radiostyrte båter og muligheter for en tur rundt Risøy på en ribb. Dessuten lek med pilkast som jo ellers kunne minne litt om hvordan vikingene i sin tid forlystet seg på tunet mellom langhusene.

- Vi har samlet rundt 250 gjester og gleder oss allerede til neste år, smiler Lene Bakken.

Snart klar for ribbtur rundt Risøy.

(Tekst og foto SMe)

Forrige
Forrige

Aibel tildelt rammeavtale med Vår Energi

Neste
Neste

Fra Smedasundet til Øvregata - 30 år med undervannshistorie