KIS satser stort til sjøs
- Vi skal bli Europas ledende aktør innen sakkyndig kontroll og service, sier Birger Andre Hansen som leder KIS MARITIME.
Birger Andre Hansen
Han legger til at KIS Gruppen gjennom strategiske oppkjøp og samarbeid styrker sin poisjon langs norskekysten.
- Dette med klare ambisjoner langt utover Norges grensen, slår Hansen fast.
KIS Gruppen har nylig gjennomført oppkjøpene av Redkon AS og West Inspection AS.
- Gjennom etableringen av et tettere samarbeid mellom KIS MARITIME, Redkon og West Inspection samler vi nå kompetanse, erfaring og kapasitet på en måte som gir kundene våre en langt bredere og mer helhetlig leveranse enn tidligere, forklarer Birger Andre Hansen.
Styrke gjennom vekst
Sammenslåingen handler ikke bare om vekst, men om styrke.
- Ved å kombinere spesialisert fagkompetanse fra tre sterke miljøer, står vi nå bedre rustet til å møte både dagens og morgendagens behov i en stadig mer krevende og kompleks maritim næring. For våre kunder betyr dette et sterkere fagmiljø, større bredde i tjenester og enda høyere kvalitet i leveransene, enten det gjelder nye prosjekter eller videreutvikling av eksisterende samarbeid, sier Hansen.
Og ambisjonene stopper altså ikke ved Norges grenser.
- Dette er starten på en ny retning, og vårt mål er klart. Vi skal bli Norges ledende aktør innen vårt felt, og i løpet av få år ta steget videre til å bli en europeisk ledestjerne innen sakkyndig kontroll og service tjenester, avslutter Hansen.

