Knutsen har signert en ny LNG-kontrakt med Edison
Det dreier seg om en større LNG-tanker. Avtalen ble signert mandag formiddag den 8. desember ved Knutsen Group sitt hovedkvarter ved innløpet til Smedasundet i Haugesund.
Synnøve Seglem. Foto Haugesund Rederiforening/Håkon Nordvik.
Knutsen har gode relasjoner til det italienske energiselskapet Edison fra tidligere. I desember 2018 ble det signert en langtidskontrakt for en LNG-tanker på 30.000 kubikkmeter. «Ravenna Knutsen» ble levert i 2021 og er senere blitt ombygd for også å kunne gjennomføre bunkringsoppdrag.
- Dette er et prosjekt som vi i Knutsen har jobbet lenge med og er veldig stolte av å vinne, sa Synnøve Seglem i 2018. Da var hun viseadministrerende direktør i Knutsen OAS Shipping. I dag er hun administrerende direktør.
– Ja, jeg kan bekrefte den nye kontrakten med Edison, sier hun i dag.
Knutsen Group hadde på det meste et byggeprogram på 28 skip. I år tas det overlevering av ni skip, og til neste år hele ti skip. Bare i forrige uke ble det tatt levering av to store LNG-tankere. Byggeprogrammet i dag ligger rundt 15 skip, både LNG-tankere og bøyelastere.
(Tekst SMe)

