Stavangerregionen Roy Steffensen Stavangerregionen Roy Steffensen

YoungShip Stavanger samler unge i maritim næring

YoungShip er et internasjonalt, profesjonelt nettverk for unge personer i den maritime næringen. Kan det være noe for deg eller noen unge medarbeidere i din bedrift?

De arrangerer faglige samlinger, jobber med nettverksbygging og styrker samarbeid på tvers av bransjen. Les mer om YoungShip Stavanger, hva de gjør og hvem de er.

Les mer
Midt-Norge Lars Bugge Aarset Midt-Norge Lars Bugge Aarset

Frøy blir medlem i Maritimt Forum Midt-Norge

Frøy blir nytt medlem i Maritimt Forum Midt-Norge. Med over 900 ansatte og rundt 50 fartøy langs hele norskekysten ønsker selskapet å ta en aktiv rolle i arbeidet med rekruttering, kompetansebygging og samarbeid for å sikre en robust og framtidsrettet maritim næring.

Les mer
Nasjonalt Fride Solbakken Nasjonalt Fride Solbakken

Sjøfartsdirektoratet trenger din tilbakemelding

Sjøfartsdirektoratet har nå lansert sin nye kundeundersøkelse, og inviterer alle som har vært i kontakt med direktoratet til å si sin mening. For Maritimt Forum er dette en viktig mulighet for næringen til å bidra til bedre tjenester og et sterkere samarbeid fremover.

Les mer

Har du noen gang stusset på et maritimt begrep? Vi lager verdens enkleste forklaringer på litt vanskelige begreper.

154

Maritim næring står for en verdiskaping på 154 milliarder kroner i året.

85 000

85 000 mennesker arbeider i maritim næring i Norge.

451

Maritim næring har en omsetning på 451 milliarder kroner.